نوشته: یکشنبه 22 فروردین 1395 ساعت: 8:37 نویسنده: مدير سايت
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی جهاد کشاورزیصادرکنندگان گوشت مرغ تسهیلات بدون سود دریافت می کنند
صادرکنندگان گوشت مرغ تسهیلات بدون سود دریافت می کنند

به منظور حمایت از صادرکنندگان محصولات کشاورزی برای صادرات گوشت مرغ تسهیلات بدون سود به آنها پرداخت می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی با اشاره به اینکه افزایش صادرات از مهمترین برنامه های معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی است، افزود: براساس تصمیمات جلسات مشترک با صادرکنندگان محصولات کشاورزی مقرر شد از محل صندوق طیور که حدود 60 میلیارد تومان اعتبار دارد به صادرکنندگان تسهیلات بدون سود پرداخت شود.
وی گفت: تحویل نهاده خوراک دام به مرغداران در عوض دریافت گوشت مرغ نیز از دیگر روش های تشویق صادرکنندگان است.
معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال قرار است میزان صادرات گوشت مرغ از 70 هزار تن در سال گذشته به حدود 100 هزار تن افزایش یابد.
رکنی گفت: امسال برای مدیریت تنش قیمت در بازار گوشت مرغ و جلوگیری از نوسان قیمت قرار است شرکت پشتیبانی امور دام بجای خرید و ذخیره سازی برای خرید و صادرات گوشت مرغ فعال شود.
وی درباره علت روند کاهش قیمت گوشت مرغ افزود: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 3400 تومان است که پیش بینی می شود این روند در روزهای آینده متوقف شود.
معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی گفت: دو میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود و 25 کیلوگرم مصرف سرانه کشور است که در مقایسه با میانگین سرانه مصرف جهانی که معادل 15 کیلو است در شرایط بسیار خوبی قرار داریم.
رکنی افزود: افزایش صادرات مهمترین اولویت بخش دام در وزارت جهادکشاورزی است و برای تحقق این برنامه شرکت های بازرگانی صادراتی درحال تجهیز هستند.
وی میزان صادرات تخم مرغ را تا پایان سال گذشته بین 90 تا 100 هزار تن اعلام کرد و گفت: تامین نیاز بازار داخل در اولویت قرار دارد و مازاد نیاز باید صادر شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاون امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی

  • کلیدواژه ها: صادرکنندگان گوشت مرغ تسهیلات بدون سود دریافت می کنند
  • طبقه: اخبار بازدید: 8242

    آگهی های متنی