صادرکنندگان گوشت مرغ تسهیلات بدون سود دریافت می کنند
ارسال به چاپگربستنصادرکنندگان گوشت مرغ تسهیلات بدون سود دریافت می کنند
نوشته 22 فروردین 1395 ساعت 8:37 ; مدير سايت (کد مطلب: 872)
شرکت تعاوني کشاورزي مرغداران گوشتي استان قم
سایت: http://www.qompoultry.com ایمیل: info@qompoultry.com

به منظور حمایت از صادرکنندگان محصولات کشاورزی برای صادرات گوشت مرغ تسهیلات بدون سود به آنها پرداخت می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی با اشاره به اینکه افزایش صادرات از مهمترین برنامه های معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی است، افزود: براساس تصمیمات جلسات مشترک با صادرکنندگان محصولات کشاورزی مقرر شد از محل صندوق طیور که حدود 60 میلیارد تومان اعتبار دارد به صادرکنندگان تسهیلات بدون سود پرداخت شود.
وی گفت: تحویل نهاده خوراک دام به مرغداران در عوض دریافت گوشت مرغ نیز از دیگر روش های تشویق صادرکنندگان است.
معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال قرار است میزان صادرات گوشت مرغ از 70 هزار تن در سال گذشته به حدود 100 هزار تن افزایش یابد.
رکنی گفت: امسال برای مدیریت تنش قیمت در بازار گوشت مرغ و جلوگیری از نوسان قیمت قرار است شرکت پشتیبانی امور دام بجای خرید و ذخیره سازی برای خرید و صادرات گوشت مرغ فعال شود.
وی درباره علت روند کاهش قیمت گوشت مرغ افزود: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 3400 تومان است که پیش بینی می شود این روند در روزهای آینده متوقف شود.
معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی گفت: دو میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود و 25 کیلوگرم مصرف سرانه کشور است که در مقایسه با میانگین سرانه مصرف جهانی که معادل 15 کیلو است در شرایط بسیار خوبی قرار داریم.
رکنی افزود: افزایش صادرات مهمترین اولویت بخش دام در وزارت جهادکشاورزی است و برای تحقق این برنامه شرکت های بازرگانی صادراتی درحال تجهیز هستند.
وی میزان صادرات تخم مرغ را تا پایان سال گذشته بین 90 تا 100 هزار تن اعلام کرد و گفت: تامین نیاز بازار داخل در اولویت قرار دارد و مازاد نیاز باید صادر شود.

نشانی مطلب:
http://www.qompoultry.com /action=viewpage&pageid=872