نوشته: سه شنبه 15 تیر 1395 ساعت: 8:37 نویسنده: مدير سايت
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی2.1 میلیون تن گوشت مرغ امسال در کشور تولید می شود
2.1 میلیون تن گوشت مرغ امسال در کشور تولید می شود

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: تولید گوشت مرغ در کشور امسال به دو میلیون و 179 هزار تن افزایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن رکنی در زمینه تنظیم بازار گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان گفت: تاکنون بیش از 90 درصد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان با عرضه مرغ گرم و 10 درصد با استفاده از ذخایر داخلی(مرغ منجمد) تامین شده است.
وی افزود: واحدهای تولیدی به اندازه کافی گوشت مرغ تولید می کنند ضمن آن که میزان ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام بیش از 50 هزار تن است و از این رو، بازار در کل کشور از نظر عرضه در آرامش و ثبات قرار دارد.
رکنی میزان تولید گوشت مرغ در کشور را سالانه بیش از دو میلیون تن عنوان کرد و اظهار داشت: ماهانه 165 هزارتن و روزانه 5500 تن گوشت مرغ تولید می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که سرانه تولید جهانی گوشت مرغ 15 کیلوگرم است، گفت: سرانه تولید گوشت مرغ در ایران تقریباً دو برابر سرانه جهانی است.
وی میزان تولید گوشت مرغ در دو ماهه نخست امسال را 342 هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: با این میزان تولید، 16 درصد هدف تولید گوشت مرغ امسال پوشش داده شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاون امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی

  • کلیدواژه ها: 2.1 میلیون تن گوشت مرغ امسال در کشور تولید می شود
  • طبقه: اخبار بازدید: 9469

    آگهی های متنی