نوشته: شنبه 16 آبان 1394 ساعت: 9:13 نویسنده: مدير سايت
سخنگوی دولت اعلام کرد:رشد اقتصادی 5.7 درصدی بخش کشاورزی در شش ماهه اول سال 94
رشد اقتصادی 5.7 درصدی بخش کشاورزی در شش ماهه اول سال 94

سخنگوی دولت به جلسه شورای اقتصاد اشاره کرد و گفت: در این جلسه قیمت تضمینی خرید گندم در سال آینده برای هر کیلو 1270 تومان اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه ها، افزود: در سال گذشته قیمت تضمینی خرید گندم 1050تومان بود؛ در سال 92 نیز قیمت 800 تومان و در سال 91 به قیمت 420تومان خریداری می شد که رقم جدید تصویبی عامل انگیزاننده برای افزایش تولید گندم بوده است.
وی ادامه داد: این قیمت گذاری برای دولت بار مالی به همراه خواهد داشت و دولت قیمت خرید تضمینی را با قیمت 650 تومان به فروش می رساند که این فاصله خرید تا فروش نشانگر آن است که قیمت نان با افزایش کم در اختیار مردم قرارگیرد.
معاون رئیس جمهوری یادآور شد: در مورد چای نیز این اتفاق افتاد و 30درصد تولید چای نسبت به سال قبل افزایش یافت که این میزان افزایش از دلایل خرید تضمینی دولت بوده است.
نوبخت اضافه کرد:با عنایت به اینکه می بایست 9300 میلیارد تومان در چند ماه اول در اختیار گندم کاران قرار گیرد، دولت حاضر شد تا از چند بانک خصوصی بطور موقت تسهیلاتی را دریافت کند تا این مبلغ را در اختیار گندم کاران قرار دهد و در نهایت اصل و سود تسهیلات را پرداخت کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در 6 ماهه اول سال، رشد اقتصادی 1درصد مثبت بوده است، گفت: در بخش کشاورزی 5.7 درصد رشد مثبت و در بخش صنعت 1.1درصد رشد منفی و در بخش خدمات 9 دهم درصد رشد نشان می دهد که نشانگر آن است که افزایش تولید و رشد اقتصادی در بخش کشاورزی وجود دارد . سخنگوی دولت با اشاره به نزولات آسمانی نیز گفت: این نزولات آسمانی سال زراعی خوبی را نوید می دهد و امیدوارم که سال آینده رشد خوبی را مشاهده کنیم اگرچه این نزولات با بروز سیلابها خسارات جانی را هم به همراه داشت که موجب تالم خاطر دولت شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی

  • کلیدواژه ها: رشد اقتصادی 5.7 درصدی بخش کشاورزی در شش ماهه اول سال 94
  • طبقه: اخبار بازدید: 5294

    آگهی های متنی